English (United States) Persian (Iran)
امروز: يکشنبه، 05 فروردين 1397 
English (United States) Persian (Iran)
آرشيو اخبار

چاپ

عمويي، مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري شهرداري قزوين:

ساماندهي وانت‌بارهاي ميوه فروش در قزوين در حال برنامه‌ريزي است

حسين عمويي، مديرعامل سازمان ميادين ميوه و تره بار و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري قزوين از برنامه ريزي براي حل مشکل سد معبر و ساماندهي وانت بارهاي ميوه فروش در شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان ميادين ميوه و تره بار و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري قزوين؛ عمويي با بيان اينکه ساماندهي وانت بارها موضوع جدي است، گفت: تجمع و فعاليت وانت بارهاي ميوه و تره بار فروشي در حاشيه خيابان و بلوارها  که از ديرباز به دليل فقدان روز بازار به يک عادت کسب و کار براي اين افراد تبديل شده، علاوه بر بد منظر کردن ورودي و معابر شهر باعث بروز مشکلاتي براي شهروندان شده است.

وي اضافه کرد: بر همين اساس شهرداري قزوين به دنبال آن است تا با انتقال وانت بارها  با هماهنگي ساير مناطق شهرداري  و همچنين ادارات و سازمان‌هاي زيربط  به روز بازارهاي تحت پوشش اين سازمان، نسبت به حل مشکل موجود اقدام کند.

وي گفت: در گذشته بررسي ها و کارهايي انجام شده بود که به صورت مقطعي تاثير گذار بود ولي امروز نياز به بروز رساني روش‌هاي مقابله با تخلفات شهري احساس مي‌شود و امروز در نقطه نقطه ي شهر شاهد محله‌هايي هستيم که تعدادي وانت بار به صورت گروهي توقف و در حال فروش اجناس خود هستند.

عمويي بيان کرد: يکي از اقدام‌هاي سازمان ميادين ميوه و تره بار و ساماندهي مشاغل شهري براي ساماندهي دستفروشان ايجاد بازارچه ها در مناطق مختلف شهري است و اين مهم مي تواند براي رفاه حال شهروندان و کاهش دستفروشان و وانت بارها ما را ياري کند.

مديرعامل سازمان ميادين شهرداري قزوين با اشاره به اينکه بدون ايجاد امکانات و فرآيندهاي جايگزين براي اين افراد، جمع‌آوري يا مقابله با آن‌ها باعث بروز بعضي ديگر از ناهنجاري‌هاي اجتماعي يا تغيير شکل اين آسيب‌ها خواهد شد، افزود: حداقل کاري که مي‌توان انجام داد اين است که با فراهم آوردن فضايي اختصاصي براي وانت بارها، هم اندک آرامش رواني و اجتماعي را به سطح شهر برگردانند و هم رونقي به فضاي کسب و کار بدهيم.

وي در ادامه بيان کرد: جهت ساماندهي وانت بارهايي که به صورت پراکنده در شهر مشغول به فعاليت مي باشند اين سازمان  مکان‌هايي از جمله زمين محصور شده در شنبه بازار واقع در بلوار صياد شيرازي، خيابان شهيد انصاري غربي،ضلع شمالي امامزاده سيد محمد و منطقه مينودر، ضلع شمال غرب سبزه ميدان ناحيه مينودر به صورت موقت آماده کرده و به مناطق مربوطه اعلام شده است.

مديرعامل سازمان ميادين ميوه و تره بار و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري قزوين افزود: تاکنون چهار روز بازار در روز هاي شنبه، سه شنبه ، چهارشنبه و جمعه در مناطق مينودر، نواب شمالي، شهرک مهديه و سلامگاه راه اندازي شده است.

وي ادامه داد: با پيگيري هاي مستمر اين سازمان براي ساماندهي و انتظام بخشي دستفروشان مستقر در روزبازارهاي تحت پوشش اين سازمان مقرر شد از ابتداي سال 96 چهارشنبه بازار که در منطقه  چهارصد دستگاه، ضلع شمالي پارک ارکيده  برپا مي شود به نشاني بلوار حج، روبروي سازمان حج و زيارت  منتقل شود.

عمويي در پايان خاطر نشان کرد: اين جابه جايي با هماهنگي مناطق سه گانه شهرداري جهت تمرکز زدايي، ساماندهي، انتظام بخشي و همچنين استفاده مردم شهر قزوين از خدمات دستفروشان سيار و ثابت مستقر در روز بازار انجام شده است که اميدواريم با جابه جايي چهارشنبه بازار جهت ساماندهي هر چه بيشتر روزبازارها و دستفروشان مشغول به فعاليت در اين روزبازارها و رضايت شهروندان شهر قزوين گامي موثر برداريم

 

پايان پيام

 

  •  
     
صفحه اصلي  |  سازمان  |  معرفي بازارها  |  ساماندهي مشاغل  |  نظرات و پيشنهادات  |  تماس با ما  |