چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۲۳

اولین نشست مدیران شهری با بهره برداران بارانداز ملی برگزار شد

نخستین نشست مدیران شهری با هیات امنای میدان مرکزی میوه و تره بار و بهره برداران بارانداز ملی در سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری قزوین؛ رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری قزوین گفت: شهرداری قزوین با چشم انداز 1450 و نگاه توسعه ای به دنبال انتقال میدان مرکزی میوه و تره بار به بیرون از شهر است.

وحید مقدم سلیمی افزود: علیرغم ماموریت های این سازمان شامل مدیریت ایجاد، توسعه، بهره برداری و نگهداری میادین مرکزی میوه و تره بار و نظارت بر عملکرد آن ها در گذشته و حال، هیچگونه تعامل نزدیکی با میدان مرکزی میوه و تره بار نداشته و این موجب آسیب های فراوانی به بهره برداران و شهروندان شده است.

وی با بیان اینکه میدان مرکزی میوه و تره بار پاسخگوی نیاز امروز شهر نیست،  اظهارکرد: شهروندان و به ویژه بهره برداران و مالکان غرفه های میدان مرکزی میوه و تره بار به دلیل کمبود امکانات رفاهی و زیربنای محدود غرفه ها و در نهایت ایجاد ترافیک، متحمل زحمات زیادی می شوند و این موضوع ضربه بزرگی به درآمد زایی آن ها وارد کرده و در نهایت ارائه خدمات به مردم را دچار مشکل ساخته است.

مقدم سلیمی اظهارکرد: اکنون برای حل مشکل مردم و بهره برداران عزمی راسخ در شهرداری قزوین وجود دارد و شورای اسلامی شهر قزوین در دوره جدید خود رویکردی کاملا عملیاتی به این موضوع دارد.

وی تصریح کرد: این نشست با هدف گفت و گوی دوجانبه و دریافت نقطه نظرات صاحبان غرف و بهره برداران ایجاد شده و معتقدیم باید در راه اندازی فاز اول طرح بزرگ بارانداز ملی مثلت منافع شهروندان، شهرداری و بهره برداران با نگاهی برد – برد تامین شود.

بارانداز ملی یکی از بزرگترین پروژه های کشور محسوب می شود

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری قزوین نیز گفت: این طرح یکی از بزرگترین پروژه های کشور محسوب می شود و معتقدیم هيچ چيز به اندازه‌ي تعيين هدف در نيازسنجي مهم نيست و لذا باید نقطه‌ي مطلوب کاملاً تعريف تا فرایندها بر اساس آن برنامه ریزی شود.

دکتر حسنعلی اصغری اضافه کرد: باید با نگاه واقع بینانه و آینده نگرانه به این پروژه ملی نگاه کرد و برای اجرایی کردن آن برنامه ریزی و طراحی جامعی صورت گیرد و در این راستا بازدید و استفاده از تجربیات استان های موفق نیز مورد توجه قرار گیرد.

انتقال میدان میوه و تره بار به یک مکان مناسب تر به یک نیاز اساسی تبدیل شده است

سید مهدی کاظمی، معاون خدمات شهری شهرداری قزوین نیز در این نشست گفت: با توجه به مشکلات زیاد در حمل و نقل میوه در میدان میوه و تره بار کنونی در حال حاضر انتقال آن به یک مکان مناسب تر به یک نیاز اساسی تبدیل شده است.

کاظمی اضافه کرد: با رویکرد خوب شورای اسلامی شهر، مجموعه مدیریت شهری و با پیگیری های آقای مقدم سلیمی شرایط برای انتقال میدان میوه و تره بار کاملا مهیا است و اگر در این برهه زمانی این مهم رخ ندهد بعید می دانم دیگر چنین شرایطی به وجود بیاید.

وی ادامه داد: مکانی که برای انتقال میدان میوه و تره بار در نظر گرفته شده است بسیار مناسب است و می توان دیگر بازارهای میوه و تره بار شهرها و استان های همجوار را نیز در دست گرفت.

سید مهدی کاظمی گفت: برای اجرای شدن این پروژه ملی باید به یک اجماع کلی بین اعضاء هیات امناء میدان میوه و تره بار و شهرداری قزوین برسیم تا در اولین فرصت عملیات اجرایی این پروژه بزرگ آغاز شود.

موقعیت مکانی و جانمایی پروژه بار انداز ملی در بهترین نقطه استراتژیک است

مدیر منطقه یک شهرداری قزوین نیز در این نشست گفت: علی رغم سنگ اندازی دستگاه های مختلف جهت عملیاتی کردن این پروژه ملی، خوشبختانه شهرداری قزوین تلاش زیادی برای به نتیجه رسیدن این طرح کرده است که در حال حاضر نیز موفق شده ایم تمامی موانع را از سر راه آن برداریم.

پیمان پژمانفر ادامه داد: بنده به عنوان عضوی از خانواده شهرسازی می توانم بگویم که موقعیت مکانی و جانمایی پروژه بار انداز ملی در بهترین نقطه استراتژیک است.

وی ادامه داد: با توجه به موقعیت مکانی احداث پروژه بارانداز ملی، بهره برداران می توانند در زمینه سورتینگ محصولات و صادرات نیز سرمایه گذاری کنند.

پژمانفر در ادامه گفت: برای اجرایی کردن مقدمات این پروژه بیش از شش میلیارد تومان اعتبار در بودجه امسال در نظر گرفته شده است.

همچنین در ادامه این نشست ابراهیم عبدالرزاقی عضو هیات مدیره سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری نیز گفت: صاحبان غرفه های میدان مرکزی میوه و تره بار از ادامه حضور در مکان فعلی ناراضی هستند و باید هر چه سریع تر مشکل آنها رفع شود.

وی افزود: زمانی که میدان کنونی احداث شد جمعیت استان قزوین حدود 250 هزار نفر بود اما در حال حاضر چیزی بالغ بر یک میلیون دویست هزار نفر است و این میدان پاسخگوی نیاز استان نیست.

عبدالرزاقی ادامه داد: با توجه به مشکلات کنونی میدان مرکزی میوه و تره بار، کسبه متحمل ضررهای مالی و سرمایه ای زیادی شده اند که امیدواریم با احداث فاز اول بارانداز ملی با هدف انتقال میدان میوه و تره بار قزوین به آن مکان، مشکلات کسبه نیز برطرف شود.

شالباف عضو هیات امنای میدان میوه و تره بار نیز در این نشست گفت: بنده با نظر مدیران شهری موافقم و به نمایندگی از بهره برداران هر کمکی که موجب مطلوب تر اجرا شدن این طرح شود دریغ نمی کنم.

وی اظهار کرد: ترافیک، نبودن فضای مناسب برای کسب و کار، تنگناهای بهداشتی، لزوم انتقال میدان مرکزی میوه و تره بار به مکانی جدید را امری اجتناب ناپذیر کرده است.

گفتنی است؛ در این نشست مقرر شد هیات امنای میدان مرکزی میوه و تره بار نقطه نظرات و انتظارات خود را در اجرای فاز اول طرح بارانداز ملی به سازمان ساماندهی مشاغل شهری ارائه دهند.

این جلسه با حضور وحید مقدم سلیمی رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری، سید مهدی کاظمی معاون خدمات شهری، حسنعلی اصغری معاون برنامه ریزی و توسعه، پژمان پژمانفر مدیر شهرداری منطقه یک، ابراهیم عبدالرزاقی عضو هیات مدیره سازمان مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی و آقایان مهدی زاده، شالباف و طهماسبی عضو هیات امناءمیدان تره بار برگزار شد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط