دوشنبه ۱۳۹۴/۰۸/۱۱

عمويي، مديرعامل سازمان ميادين شهرداري قزوين:

وانت‌بارهاي ميوه فروش در شهر قزوين ساماندهي مي‌شوند

حسين عمويي، مدير عامل سازمان ميادين ميوه و تره بار و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري قزوين از برنامه‌ريزي براي رفع سد معبر و ساماندهي وانت بارهاي ميوه فروش در قزوين خبر داد.

 

 

 
       به گزارش روابط عمومي سازمان ميادين ميوه و تره بار و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري قزوين؛ عمويي گفت: تجمع و فعاليت وانت بارهاي ميوه و تره بار فروشي در حاشيه خيابان و بلوارها که از ديرباز به دليل فقدان روز بازار به يک عادت کسب و کار براي اين افراد تبديل شده، علاوه بر بد منظر کردن ورودي و معابر شهر باعث بروز مشکلاتي براي شهروندان شده است.
      وي اضافه کرد: بر همين اساس سازمان ميادين ميوه و تره بار و ساماندهي مشاغل شهري به دنبال آن است تا با انتقال وانت بارها با هماهنگي ساير مناطق شهرداري و همچنين ادارات و سازمان‌هاي زيربط به روز بازارهاي تحت پوشش اين سازمان، نسبت به حل مشکل موجود اقدام کند.
       وي گفت: در گذشته بررسي ها و کارهايي انجام شده بود که به صورت مقطعي تاثير گذار بود ولي امروز نياز به بروز رساني روش‌هاي مقابله با تخلفات شهري احساس مي‌شود.
      اين مسوول گفت: امروز در نقطه نقطه‌ي شهر شاهد محل‌هايي هستيم که تعدادي وانت بار به صورت گروهي توقف و در حال فروش اجناس خود هستند.
      مديرعامل سازمان ميادين درباره ساماندهي دستفروشان ميوه و تره بار گفت: يکي از اقدام‌هاي سازمان ميادين ميوه و تره بار و ساماندهي مشاغل شهري براي ساماندهي دستفروشان ايجاد بازارچه ها در مناطق مختلف شهري است و اين مهم مي‌تواند براي رفاه حال شهروندان و کاهش دستفروشان و وانت‌بارها کمک کند.
       مدير عامل سازمان ميادين با اشاره به اينکه بدون ايجاد امکانات و فرايندهاي جايگزين براي اين افراد، جمع‌آوري يا مقابله با آنها باعث بروز بعضي ديگر از ناهنجاري‌هاي اجتماعي يا تغيير شکل اين آسيب‌ها خواهد شد، افزود:حداقل کاري که مي‌توان انجام داد اين است که با فراهم آوردن فضايي اختصاصي براي وانت بارها، هم اندک آرامش رواني و اجتماعي را به سطح شهر برگردانند و هم رونقي به فضاي کسب و کار بدهيم.
        عمويي در پايان با اشاره به اينکه در اين خصوص چندين بار اقدام لازم انجام شده ولي متأسفانه به دليل عدم همکاري شهروندان بدون نتيجه مانده است. خواستار همکاري شهروندان، صاحبان وانت بار ها و مشارکت مردمي در اين زمينه با کارکنان سازمان شد.
       پايان پيام
 
 

 

تصاویر مرتبط