چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۸

مقدم سلیمی، رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قزوین:

آلودگی های صوتی در محیط‌های شهری و مسکونی منشاء مشکلات زیادی است

مقدم سلیمی، رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قزوین از بررسی22 پرونده آلودگی صوتی در هیات تشخیص مزاحمت های شغلی خبر داد.

وحید مقدم سلیمی با بیان اینکه آلودگی های صوتی در محیط‌های شهری و مسکونی منشاء مشکلات زیادی است، افزود: آلودگی صوتی در محیط های شهری و مسکونی کمتر مورد توجه قرار گرفته است و از جمله موضوعاتی است که شهروندان آشنایی چندانی با آن ندارند ،اما بسیاری از معضلات کنونی در حوزه سلامت از آن تاثیر و نشات می گیرد.

وی اضافه کرد: از سال گذشته  22  پرونده آلودگی صوتی مورد بررسی قرار گرفت  که از این تعداد پرونده اعضای کمیسیون به پلمپ 12 واحد صنفی که به اخطارهای صادره توجه نکرده بودند رای دادند.

مقدم سلیمی خاطر نشان کرد: بر اساس بند 20 ماده 55  قانون شهرداري‌ها ،ساماندهي صنوفي که  به نوعي موجب بروز مزاحمت براي شهروندان و يا مخالف اصول بهداشتي در شهرهاست و مواردی چون شناسایی عوامل آلاینده صوتی حین و ناشی از فعالیت صنوفی که در بافت مسکونی قراردارند ،از وظايف اين سازمان است.

وی افزود: متاسفانه بيشترين دلیل آلودگی های صوتی صنوف مختلف ،بدلیل استفاده از فن های صنعتی در فضاهای مسکونی است که اميدواريم کسبه تنها با رعايت چند نکته ساده همچون عایق بندی و تنظیم صدا از طریق دوجداره کردن پنجره ها،  جانمایی مناسب و استفاده از فن هایی با اندازه مناسب در مکانهای مسکونی و جانمایی صحیح، کمک بزرگی در کاهش آلودگی های صوتی داشته باشند. 

گفتنی است؛ اعضای کمیسیون بند 20 ماده 55  متشکل از نمایندگان دادگستری ،محیط زیست،مرکز بهداشت و اداره حقوقی و شورای اسلامی شهر می باشند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط