پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۸/۰۲

مقدم سلیمی:

ساماندهی مشاغل و صنوف شهری موجب ایجاد آرامش شهرها می شود

وحید مقدم رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری قزوین در افزود: موضوع ساماندهی مشاغل مزاحم به‌ویژه در شهرهای کلان امروزه به‌عنوان یک مشکل مطرح است که به دلیل پرداختن به آن در فضای مجازی در ساماندهی آن کار سهل و ممتنع داریم.

به گزارش روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری قزوین: رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری قزوین در این نشست گفت: ساماندهی صنوف و مشاغل شهری از کارهای مهمی است که به ایجاد آرامش و امنیت شهروندان کمک مؤثری می‌کند.

وی بیان کرد: برگزاری نشست‌های تخصصی در این حوزه می‌تواند ضمن تبادل تجربه مدیران این عرصه به دستاوردهای کاربردی در اجرای طرح‌ها نیز منجر شود.

مقدم یادآور شد: تشکیل کارگروه‌های تخصصی صنوف و همچنین عرضه محصولات کشاورزی اگر به‌صورت مدون و سیستماتیک باشد حتماً نتایج خوبی در مدیریت شهری خواهد داشت.

وی افزود: رفع معضل مشاغل مزاحم شهری درواقع یک حرکت بین بخشی است که تنها شهرداری قادر به انجام آن نیست لذا به نظر می‌رسد برای داشتن شهری زیبا باید همه نهادها و مردم به‌ویژه استانداری، دادگستری، نیروی انتظامی و دستگاه‌های خدمات رسان هم باید همراهی لازم را داشته باشند.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری قزوین تصریح کرد: با نهایی شدن پیش‌نویس کارگروه‌های تخصصی امیدواریم با موافقت وزیر کشور تمام استان‌ها بتوانند از راهکارهای ارائه‌شده استفاده کنند.

مقدم افزود: با حضور کارشناسان و رؤسای کارگروه ۱۵ استان در قزوین و بهره‌گیری از تجربه ارزشمند همه متخصصان شهری می‌توانیم در حوزه ساماندهی مشاغل شهری به نتایج جامعی برسیم.

مقدم سلیمی با اشاره به برخی نمونه‌های تاریخی در حوزه ساماندهی شهری در قزوین اظهار داشت: کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین نمونه جامع و منحصربه‌فردی در حوزه ساماندهی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و مشاغلی است که درگذشته شرایط خوبی نداشت اما امروز به یک مکان ارزشمند تبدیل‌شده است.

وی بیان کرد: این کاروانسرا به‌عنوان بارانداز کالا و مرکز تجاری راه ابریشم بوده که در بازدید از آن می‌توان به معماری زیبا و کاربردی آن پی برد و از آن برای اجرای برخی طرح‌ها الهام گرفت.

در ادامه با تشکیل کارگروه‌های تخصصی در خصوص مسائل مربوط به مشاغل و صنوف شهری بحث و تبادل‌نظر شد.

در این نشست که دوروزه برگزار ‌شد، مدیران ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های شهرداری‌های سراسر کشور با مباحث مشاغل شهری، ساماندهی مشاغل و فعالیت‌های شهری آشنا می‌شوند.

در این نشست تخصصی سید حبیب راضی سرپرست دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری، سید سعید راد رئیس کارگروه تخصصی مراکز مدیریت عرضه محصولات کشاورزی و مایحتاج مصرفی شهرداری‌های کشور. حمیدرضا تحصیلی رئیس کارگروه تخصصی ساماندهی مشاغل، اصناف و فعالیت‌های شهری شهرداری‌های کشور و هاشم نوروزی فرد رئیس گروه دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری در خصوص مباحث تعیین‌شده سخنرانی کردند.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط