پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۰۹

پیام تبریک رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قروین به مناسبت "روز شوراها"

مهندس علیرضا شمسینی رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قروین ، در پیامی نهم اردیبشت "روز شوراها" را به تمامی اعضای محترم شوراهای اسلامی شهر و روستا تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قزوین؛ متن پیام به شرح ذیل است.

بسم الله الرحمن الرحیم

و امرهم شوری بینهم

 نهم اردیبهشت هر سال که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز "شوراها" نامگذاری شده ، یادآور مردم سالاری دینی و نقش بارز مردم در تعیین آینده و سرنوشت شهر و روستا بوده تا بر اساس آنچه در قانون اساسی آمده است بتوانند سرنوشت خود را به دست خویش رقم بزنند.

بی شک "شورا" که بر آمده از خواست و اراده مردم است ، زمینه ساز حضور فعال و پرثمر مردم در اداره امور شهر و روستا بوده و در طی چندین دوره فعالیت شوراها،این نهاد مردمی به پشتوانه سرمایه های اجتماعی و تخصصی که  پیدا کرده است جایگاه ویژه ای را در تحولات ساختاری و مدیریت شهری و خدمت رسانی به جامعه بدست آورده است .

امر شورا و مشورت از موضوعات مهمی است که در قرآن مجید و دین مبین اسلام بر جایگاه آن تأکید شده و به دستور بنیان گذار کبیر انقلاب  اسلامی و در جهت اهداف بلند  و انقلابی و تحقق اصل هفتم و صدم قانون اساسی تاسیس شد.

از این روی ،روز "شوراها" فرصتی است تا از تلاش های ارزنده و فعالیت های ثمر بخش این نهاد مدنی و اجتماعی به عنوان پارلمان محلی که همواره در پی احقاق حقوق و توسعه و آبادانی شهرها و روستاها گام برداشته اند قدردانی شود.

اینجانب بر خود لازم می دانم این روز بزرگ را  حضور ارزشمند تمامی اعضای محترم شورای اسلامی شهر قزوین که خدمتگزار صدیق مردم هستند تبریک و شادباش عرض نموده و سربلندی و سرافرازی بیش از پیش شما را از ایزد متعال مسئلت دارم.

علیرضا شمسینی

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری قزوین

تصاویر مرتبط